Dziennik Obywatelski

Ogólnopolskie

niedziela, 11 grudzień 2016

Nius express

To już ostatni dzień festiwalu

Dziś ostatni dzień XXI Festiwalu Słowian i Wikingów odbywający się tradycyjnie w połowie lata. Odbywający się na wyspie (w miejscowości) Wolin festiwal jest jedną z największych imprez o charakterze historycznym. W tym roku pogoda również dopisała !

Skoki przez ognisko w Noc Kupały

W Noc Kupały nie mogło zabraknąć skoków przez ognisko.

Średniowieczne miasteczko na dziedzińcu zamku

Pomimo przelotnego sobotniego deszczu impreza się udała (choć z tego powodu frekwencja była trochę mniejsza niż w ubiegłym roku). Każdy mógł m.in. zrobić sobie tatuaż tradycyjną metodą, zjeść podpłomyk, zobaczyć średniowieczne rzemiosło, posłuchać muzyki, wziąć udział w konkursach.

Muzyka, tradycja i wianki czyli Noc Kupały 2015

W tym roku udział w imprezie, Noc Kupały, wziął egzotyczny chór z Korei.

Droga wojownika na Zamku Książąt Pomorskich

Każdy mógł wcielić się w rycerza, biorąc udział  w drodze wojownika. Uczestnik musiał przebiec w pełnym rynsztunku (z tarczą, mieczem i w kolczudze), strzelać z łuku, rzucać belką i włócznią, ściąć ,,makówkę". W rywalizacji wzięła również udział jedna kobieta.

V Dni Twierdzy na Wyspach - miasteczko historyczne

Po trzech aktach teatru historycznego (atak Szwedów na mieszkańców; odsiecz husarii Koniecpolskiego; wielka bitwa między wojskami Rzeczpospolitej a wojskami Szwedzkimi), każdy mógł porozmawiać z uczestnikami sobotniej inscenizacji. Film z imprezy na channel video.
Wydania regionalne: mobicity.pl - Ogólnopolskie mobicity.pl - Bydgoszcz mobicity.pl - Międzyzdroje mobicity.pl - Szczecin mobicity.pl - Świnoujście

Dziennik Obywatelski

Wybierz swoje miasto:    
  Dodaj nowe miasto  
  Dodaj news Dodaj artykuł
  Zostań dziennikarzem     Zostań ekspertem